Emlékezünk Halhatatlan Legendánkra, 98 éve született Puskás Ferenc, minden idők egyik legjobb labdarúgó legendája (Budapest, 1927. április 1. – 2006. november 17.) aki a kispesti grundon kezdte kergetni a rongylabdát. Puskás világszerte a legnépszerűbb, legismertebb magyar sportember (díj: Magyarság Hírneve, 1997), a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett, olimpiai arany-  és világbajnoki ezüstérmes magyar labdarúgó, Világválogatott (1963) és Európa-válogatott játékos (1965), több klubcsapat és válogatott edzője, posztumusz dandártábornok.

Puskás Öcsi a LEGENDA. E név hallatán mindenki pontosan tudja kiről van szó, a világ egyik legnagyobb focistájáról, egyik legismertebb magyarról. Nagyságát mi sem bizonyítja jobban, minthogy a mai napig világszerte senkinek nem kell elmagyarázni, se fiatalnak, se idősebbnek, ki is az a Puskás Öcsi. Pelé csak úgy fogalmazott:

„a Holdon is Puskás lett volna a legnagyobb játékos”.

Páratlan játékát a rendkívüli robbanékonyság, a tökéletes labdakezelés, a kiismerhetetlen cselek, a szellemes megoldások, a szinte centiméterre pontos átadások, a nem mindennapi helyzetfelismerés és a briliáns rúgótechnika jellemezte. A legendás Aranycsapat kapitánya (közismert becenevén Puskás Öcsi, Spanyolországban Pancho néven becézték), akinek a neve felkerült a világ minden idők legjobb labdarúgóinak 100-as FIFA listájára, a világ legjobb 10 futballistája közé. A FIFA az év legszebb gólját lövő játékosnak járó díját a magyar csatárról nevezte el (Puskás díj). 2016-ban a goal.com internetes szakportál „Legendák világbajnoksága” elnevezésű szavazásán a valaha volt legjobb labdarúgónak választották.

Születésének évfordulója alakalmából országszerte megemlékeztek a Legendánkról. Szöllősi György, magyar sportújságíró, szakíró Facebook oldalán több bejegyzés is megjelent Puskás Ferenc kapcsán április első napjaiban, melyekből idéznénk:

„Puskás Ferenc 98. születésnapját a Szent István Bazilika altemplomában kezdtem, ahol a Puskás Akadémia vezetőivel, növendékeivel helyeztük el a ma 18 éves intézmény és alapítója, Orbán Viktor miniszterelnök úr koszorúját a világhírű magyar futballista sírjánál. Tisztelegtünk az akadémiánk létrejöttében kulcsszerepet játszó, rengeteget segítő Puskás Ferencné Erzsébet asszony emléke előtt is, tíz évvel ezelőtt itt helyezték őt is örök nyugalomra.”
(Fotó: Szöllősi György Facebook oldal / Puskás Akadémia – Tóth P. Flóra)

„Puskás Ferenc születésnapján a Puskás Múzeumban is jártam és Duducz Tibor barátommal találkoztam, aki – Domsitz Márton tanár úrral – a felvidéki Somorjáról hozott látogatókat: a Madách Imre Magyar Tannyelvű Gimnázium diákjait.” (Fotó: Szöllősi György Facebook oldal)

Továbbá Puskás Ferenc születésének 98. évfordulója alkalmából Szöllősi György helyi iskolásokkal és Takács Ákos polgármesterrel megkoszorúzta a világ első köztéri Puskás-szobrát Zalaszabaron. Az alig ezer lelket számláló kis, Zala vármegyei község főterén áll Papp György Zoltán alkotása, 2007 nyarán, melynek leleplezésekor Szöllősi György mellett jelen volt Puskás Ferencné Erzsébet, az azóta elhunyt Buzánszky Jenő, sőt a helyi szervezők fantasztikus erőfeszítéseit dicséri, hogy José Santamaría, Puskás uruguayi csapattársa is eljött Madridból.

„Puskás Ferenc özvegyének kimondottan tetszett férje itteni ábrázolása, „nagyon hasonlít Öcsire” – mondta.
Azóta Kispesten (négy is), Szentesen, Óbudán, Felcsúton, Zuglóban is található szobra vagy domborműve Puskásnak, sőt Madridban, Athénban, de még más kontinenseken (Isztambul ázsiai oldalán vagy a déli féltekén az ausztráliai Melbourne-ben) is. Ma, Zalaszabaron a Magyar Sportújságírók Szövetsége és a Zalai Főnix nevében koszorúztunk, köszönet Bóbics Lászlónak a szervezésért és a helyi iskolásoknak, hogy csatlakoztak hozzánk.”

– Szöllősi György idézte. (Forrás és fotó: Szöllősi György Facebook oldal)

Köszönjük a megemlékezéseket! Nyugodj békében Puskás Öcsi… rád emlékezünk drága Öcsi bácsi, örökkön örökké Halhatatlan…