Mindig emlegetjük, hogy a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesületének legnagyobb célja, küldetése, hogy menjen, meséljen és biztassa a mai fiatalokat a sport szeretetére, a kitartásra, a céltudatosságra, továbbá hogy példát mutasson a felnövekvő generációnak, és terelje őket a sport felé, népszerűsítve a magyar sportot, versenysportot és az olimpiai eszme szellemiségét.

Ezen küldetésünket támogatva legutóbb 3 Halhatatlan Tagunk a sárospataki Református Kollégium Gimnáziumban, illetve a Szent Erzsébet Katolikus Általános iskolában járt (2 helyszínen, 2 külön időpontban), ahol sok érdeklődő diák, tanár volt kíváncsi Sportnagyságaink látogatására, történeteire és a diákok kérdéseire adott válaszokra.

Az eseményen részt vett:
Dr. HEGEDŰS CSABA „Tus Király”, olimpiai bajnok, világbajnok, 2x-es Európa-bajnok, 7x-es magyar bajnok birkózó, mesteredző, sportvezető, aki az 1972-es müncheni olimpián a Magyarország 100. olimpiai aranyérmét szerezte meg,
JÓNYER ISTVÁN a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett, 4x-es világbajnok, 4x-es Európa-bajnok, 2x-es Európa Top12-győztes, 11x-es magyar bajnok asztaliteniszezőnk, aki az 1970-es években sportágában a VILÁG legeredményesebb játékosai közé tartozott,
VASKUTI ISTVÁN, az olimpiai bajnok, 10x-es világbajnok, 3x-os világbajnoki bronzérmes, Nemzetközi fair play-díjas (kölcsönadta a hajóját a nagy rivális jugoszláv egységnek), 16x-os magyar bajnok kenus, mesteredző, valamint
FÜLEKY ANDRÁS, a HMSE igazgatója az esemény moderátora.

Sportkiválóságaink nagyon jó hangulatú beszélgetést folytattak és igen tartalmas időt töltöttek a diákokkal, akik ezáltal egy kis betekintést kaphattak Sportnagyságaink pályafutásába, és személyes élményekkel gazdagodhattak. Történeteket osztottak meg sikereikről, motiváló kudarcaikról, sok-sok munkáról, egyéni és csapat győzelmek különbözőségéről.

Reméljük, hogy a jövőben is minél több diák, fiatal sportoló ismerheti meg a csodálatos magyar sportolóink életútját!

Köszönjük az iskolának a felkérést és a lehetőséget, továbbá a diákoknak a kérdéseket és a lelkes, aktív közreműködést! Fantasztikus élmény volt a jövő nemzedékével!